Novi pogledi na nasleđe

U subotu, 26. maja 2018. godine imaćete priliku da čujete premijere odabranih  dela pisanih za harmoniku i klarinet. Koncert je deo projekta „Nova srpska muzika za harmoniku 3“ podržan od strane Sokoj fonda za kulturna davanja, i čini sastavni deo programa Internacionalnog festivala Eufonija već treću godinu.

Značaj koncerta u okviru kog se prezentuju dela mladih domaćih autora, prepoznala je i Fondacija „Novi Sad 2021“ pružajući nam podršku u organizaciji i promociji dve godine uzastopce.

Kako je 2018, godina kulturnog nasleđa Evrope, premijerno će se prezentovati dela koja korespondiraju sa tradicijom evropskih naroda na nov, moderan način.

Dela će premijerno izvesti mladi umetnici – Duo Resonance iz Grčke, inače prošlogodišnji pobednici kategorije kamerne muzike u studentskoj kategoriji takmičarskog segmenta festivala.

Iste večeri predstaviće nam se i pobednik partnerskog festivala iz Pule – Matjaž Balažic koji će izvesti dela slovenačkih autora, zemlje iz koje potiče.

Stanislava Gajić, Ljubomir Nikolić i Aršija Samsaminija bavili su se novim pogledima na kulturno nasleđe i u svoja dela na svojevrstan način utkali tradicionalnu muziku Balkana.

Početak koncerta : 20:21h

Mesto: Dvorac Eđšeg

Ulaz slobodan!

Program Trećeg internacionalnog festivala harmonike i kamerne muzike „Eufonija“

Program Trećeg internacionalnog festivala harmonike i kamerne muzike „Eufonija“
Novi Sad, Srbija
24-27. maj 2018. godine

24. maj – Svečano otvaranje Festivala – koncert EastWest, duo Aliada, 20h, Dom vojske, Beogradski kej 9
25. maj – Početak takmičenja, 10h, Dom vojske, Beogradski kej 9
– Predavanje: „Odnos kompozitora i izvođača u kolaborativnim delima za bajan i harmoniku So- fije Gubajduline“Branko Džinović, 18h, Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Kino sala, Dunav- ska 37
Predavanje: „Uloga tišine u poezji, interpretaciji i percepciji muzike“ Konstantinos Raptis, 20h, Muzej savremene umetnosti Vojvodine, Dunavska 37
26. maj – Nastavak takmičenja, 10h, Elektrotehnička škola, Futoška 17
– Koncert: „Nova srpska muzika za harmoniku – novi pogledi na nasleđe“ duo „Resonance“ (Grč- ka) i koncert pobednika 42. Međunarodnih susreta harmonikaša u Puli, Matjaž Balažic (Sloveni- ja), 20:21, Dvorac Eđšeg, Antona Čehova 4
27. maj – Nastavak takmičenja 9:30, Elektrotehnička škola, Futoška 17
– Okrugli sto sa članovima žirija „Budućnost harmonike na evropskoj sceni“, 12:45, Elektrotehnič- ka škola, Futoška 17
Svečana dodela nagrada i zatvarajući koncert pobednika 20h, svečana sala Gradske kuće,Trg slobode

SATNICA NASTUPA TAKMIČARA

SATNICA NASTUPA TAKMIČARA
Petak 25. maj Dom vojske, Beogradski kej 9
VI kategorija I etapa prijavljivanje kandidata, tonska proba i usviravanje od 9h
Početak kategorije u 10h Redosled nastupa takmičara:
1. 10:00 Artemis Vavatsika
2. 10:15 Dejana Radanović
3. 10:30 Đorđe Pavlović
4. 10:50 Ljiljana Đačanin
5. 11:10 Marija Turšijan
pauza 15 min
6. 12:00 Miljana Đurović
7. 12:15 Miloš Mladenović
8. 12:30 Nadežda Milenković
9. 12:50 Stefan Popović
IV kategorija prijavljivanje kandidata, tonska proba i usviravanje od 14h Početak kategorije u 15:30
Redosled nastupa takmičara:
1. 15:30 Aleksandar Radović
2. 15:45 Hristina Merdović
3. 16:00 Jovan Tomić
4. 16:20 Marija Ratkov
5. 16:40 Marko Marković
6. 17:00 Uglješa Vukov
Subota 26. maj 2018. godine Eletkrotehnička škola „Mihajlo Pupin”, Futoška 17 Pretkategorija, Ia i IIb prijavljivanje kandidata, tonska proba i usviravanje od 9h
Početak kategorije u 10h
Redosled nastupa takmičara u Pretkategoriji:
1. 10:00 Aleksandar Slavujević
2. 10:05 Đorđe Perić
Redosled nastupa takmičara u Ia kategoriji:
1. 10:10 Boško Petković
2. 10:15 Danijela Mijatov
3. 10:20 Milica Ašonja
4. 10:25 Nemanja Sarić
5. 10:30 Sonja Živković
6. 10:35 Uroš Novaković
Redosled nastupa takmičara u IIb kategoriji:
1. 10:40 Haris Bušatlić
2. 10:50 Srboljub Raimović
3. 10:55 Veljko Vučević
V kategorija prijavljivanje kandidata, usviravanje od 10h, tonska proba sale od 11h do 11:45
Početak kategorije od 11:45
Redosled nastupa takmičara u V kategoriji:
1. 11:45 Drago Garić
2. 12:05 Georgina Bognar
3. 12:25 Jovana Aleksić
4. 12:40 Sanja Bogdanović
VI kategorija II etapa prijavljivanje kandidata, usviravanje i tonska proba od 14:30 Početak kategorije u 16h
Redosled nastupa takmičara u II etapi:
1. 16:00
2. 16:25
3. 16:50
pauza 10 min
4. 17:25
5. 17:50
Nedelja 27. maj 2018. godine, Elektrotehnička škola, Futoška 17
IIa kategorija prijavljivanje kandidata, tonska proba sale i usviravanje od 8:45 do 9:30 Početak kategorije u 9:30
Redosled nastupa takmičara:
1. 9:30 Dario Mihaljević
2. 9:40 Dunja Delibos
3. 9:47 Isidora Prodanović
4. 9:57 Milana Apić
5. 10:05 Njegoš Vezmar
IIIa i IIIb kategorija prijavljivanje, usviravanje kandidata od 9:30, tonska proba sale od 10:15 do 10:30
Početak aktegorije u 10:30 Redosled nastupa takmičara IIIa:
1. 10:30 Magdalena Pavlović
2. 10:40 Veljko Vajagić
Redosled nastupa takmičara IIIb:
1.10:50 Anja Broćilović
2. 11:00 Jovan Andrejić
3. 11:10 Ljiljana Protić
4. 11:20 Lorant Szokolai
5. 11:35 Marko Radivojšić
6. 11:45 Miloš Tutić
7. 12:00 Miljan Ćupović
8. 12:10 Strahinja Stevanović
9. 12:20 Vladan Prodanović